Urząd Gminy Koszęcin
A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Koszęciński Wolontariusz 2019 Roku

W dniu dzisiejszym podczas sesji Rady Gminy Koszęcin została wręczona nagroda dla "Koszęcińskiego Wolontariusza 2019 Roku". Laureatem konkursu została Pani Karolina Goniwiecha. Nagrodę wręczył Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów oraz Przewodniczący Rady Gminy Koszęcin Michał Anioł.

Konkurs "Koszęciński Wolontariusz Roku" został przeprowadzony zgodnie z Zarządzeniem nr OR.0050.179.2019 Wójta Gminy Koszęcin z dnia 23 października 2019 r. Ideą konkursu jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Gminy Koszęcin, a także promowanie działań wolontaryjnych skierowanych do społeczności lokalnych.

Pani Karolina Goniwiecha jest mieszkanką Koszęcina i pracuje jako pedagog w Szkole Podstawowej w Koszęcinie. Jest założycielem oraz opiekunem szkolnego Koła Wolontariatu, członkiem Stowarzyszenia Montownia oraz wspiera działanie Fundacji Twoje TAK ma ZNACZENIE. Pani Karolina poświęca swój wolny czas na organizację różnych akcji, w które wkłada swoją pasję i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Z wielkim zaangażowaniem pracuje z młodzieżą szkolną, kształtując w nich postawy prospołeczne, empatię oraz chęć działania na rzecz społecznie ważnych celów. Razem z wolontariuszami ze szkolnego Koła Wolontariatu włączyła się w akcję  "Podaj dobro dalej" gdzie w ogólnopolskim konkursie zajęli II miejsce. Oprócz tego włączają się m. in. do takich akcji jak: "Szlachetna Paczka", Finał WOŚP czy zbiórka żywności dla zwierząt przebywających pod opieką OTOZ Animals Oddział w Lublińcu.

Pani Karolinie gratulujemy uzyskania tytułu "Koszęciński Wolontariusz Roku" i dziękujemy za wysiłek oraz bezinteresowne zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka, a także za wrażliwość i gotowość bycia tam, gdzie potrzeba wsparcia.

 

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony